این روزها مسواک‌های برقی طرفداران بیشتری را به نسبت مسواک‌های دستی به خود اختصاص داده است. روش صحیح مسواک زدن امری است که همگی ما همه روزه با آن درگیر هستیم و تلاش خود را برای داشتن دهان و دندانی پاکیزه انجام می‌دهیم. حال آنکه می‌توانیم با صرف هزینه ای کم و با استفاده از مسواک برقی دندان‌های خود را در برابر بسیاری از پوسیدگی‌های سطحی و گاها عمقی بیمه کنیم. شرکت اورال-بی یکی از شرکت‌های مطرح در ساخت این مسواک‌هاست که توانسته رضایت مصرف کنندگان را تا حد بسیار زیادی جلب کند. Vitality 3D White مسواکی با طراحی ارگونومیک، با عملکردی مناسب از این کمپانی است که در پایین بیشتر راجب آن خواهیم گفت.

تاریخچه‌ی ساخت مسواک برقی به سال 1940 و در کشور سوئیس بازمیگردد. دلیل اصلی طراحی شدن آن وجود کودکان و افرادی با ناتوانی‌های فیزیکی بود که قادر به استفاده‌ی صحیح از مسواک‌های معمولی نبودند، 20 سال بعد یعنی در سال 1960 کشور امریکا اقدام به تولید این محصول در سطحی وسیع کرد اما باز هم عده‌ی بسیاری از فواید استفاده‌ی این دستگاه بی اطلاع بودند و به واقع در 1 یا 2 دهه‌ی اخیر بود که مردم به مصرف این وسیله علاقه نشان دادند.


حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان امری بسیار مهم برای هر فرد در هر سنی است که توجه زیادی را می‌طلبد.

در سال‌های اخیر به دلیل تغییر نوع مواد غذایی مصرفی از طرف مردم و همچنین استفاده از مواد قندی مصنوعی، مواد خوراکی با رنگ‌های غیر مجاز و مصرف چای و کافئین به طور روزمره احتمال آسیب رسانی به دندان تا حد چشمگیری افزایش یافته است.

طبق بررسی بسیاری از پزشکان غیر از کودکان، درصد بالایی از بزرگسالان نیز روش مسواک زدن صحیح را بلد نیستند و آمار بالایی نشان داده که تمیز کردن بین دندان‌ها آن هم به طور کامل دغدغه‌ی بسیاری از آن‌هاست. هریک از با تصور درست مسواک زدن در اکثر مواقع با کشیدن مسواک در نزدیکی لثه به صورت ناخواسته خود سبب آسیب رسانی به لثه می‌شویم. همین امور باعث شده که مردم بیش از پیش به خرید مسواک برقی علاقه نشان دهند.


طراحی و شکل ظاهری

همچون تمامی مسواک‌های برقی Vitality 3D White نیز دارای بدنه ای از جنس پلاستیک با طراحی ارگونومیک است که مناسب برای هر نوع سایز دستی بوده و شکل ظاهری و رنگ آن به گونه ای است که برای مصرف هم خانم‌ها و هم آقلیلن مناسب است.
در قسمت سَر این دستگاه قسمت میله ای شکلی وجود دارد که سَری مسواک روی آن قرار می‌گیرد و ویبره یا همان لرزش نیز از همین قسمت به سَری منتقل می‌شود.


عملکرد و کاربرد

این مسواک در زمان تولید و در جعبه‌ی خود تنها با سَری سفید کننده معرفی شده و حتی از نام آن نیز می‌توان این موضوع را فهمید اما این امر به این معنا نیست که سری‌هایی با قدرت پاک کنندگی بالا یا مخصوص دندان‌های حساس روی آن سوار نمی‌شود.

ولی به طور حتم شدت لرزش و چرخش این دستگاه مطابق با سری‌ای است که خود شرکت برای آن در نظر گرفته و از تست آن رضایت بیشتری داشته است.
نحوه‌ی شارژ شدن این دستگاه از طریق پایه‌ی شارژی است برایش در نظر گرفته شده و شباهت بسیاری به شارژهای القایی ماشین‌های اصلاح دارد. همانند تمامی مسواک‌ها برای استفاده از دستگاه می‌بایست آن را به مدت 16 تا 20 ساعت شارژ کرد که حدود 6 الی 7 روز مصرف کننده را از شارژ مجدد بی نیاز می‌کند.

افراد بسیاری برای خرید مسواک‌های برقی این سوال برایشان مطرح می‌شود که آیا مصرف از این دستگاه برای 2 یا چند نفر با سری‌های مختلف ممکن است یا خیر. پاسخ به این سوال مثبت است چرا که سری‌های این مسواک قابل تعویض می‌باشد و مشکلی برای استفاده برای کاربران مختلف وجود ندارد.

برای تمیز کردن این مسواک کافی است هنگامی که دستگاه روشن است سَری آن را به حالت کج زیر شیر آب بشویید به طوریکه آب وارد دستگاه نشود. سپس دستگاه را خاموش کرده و سَر آن را مجددا به صورت جداگانه بشویید.


جمع بندی

گروه بسیار زیادی از پزشکان تایید کرده‌اند که در صورت دانستن روش درست مسواک زدن تفاوتی بین مسواک معمولی و مسواک برقی وجود ندارد ولی همان طور که گفته شد درصد بالایی از مردم در آموزش آن کوتاهی می‌کنند و یا با مسواک زدن با شدت کم یا زیاد موجب آسیب رسانی به دندان و لثه می‌شوند در نتیجه صرف هزینه ای به نسبت کم برای داشتن دندان‌های سالم بهتر از صرف هزینه برای رفع خرابی آن‌هاست

مسواک برقی اورال-بی

  • مدل محصول: Oral-B D12.513w Vitality 3D White
  • موجودی: در انبار
  • 85,000تومان